Najnowsze informacje o koronawirusie. W warszawskich punktach pobierania wymazów i wykonywania testów na obecność koronawirusa tworzą się ogromne kolejki. Jest oficjalna informacja z ratusza, pomóc ma wojsko.

Jak wiadomo, test na koronawirusa można wykonać w wielu miejscach w Warszawie. Dostępnych jest kilkanaście punktów mobilnych oraz 23 punkty znajdujące się nieopodal miejskich Zakładów Opieki Zdrowotnej.

Testy na koronawirusa można wykonać na dzielnicach: Bemowo i Włochy, Praga Południe, Żoliborz (po 3 placówki), Białołęka, Praga Północ, Śródmieście, Targówek, Wawer, Wesoła, Wola (po 1 placówce), Mokotów (4 placówki), Ochota, Ursynów (po 2 placówki).

Wojsko pomoże w zatłoczonych miejscach

Najbardziej oblężonymi placówkami są te znajdujące się na Śródmieściu, Woli i Białołęce.

Jak donosi stołeczny ratusz, wojsko ma pomóc i kierować pacjentów do placówek, które aktualnie nie będą oblegane.

- Do najbardziej obłożonych punktów pobrań ma zostać skierowane wojsko, które pomoże rozładować kolejki. Wojsko ma nie tylko informować o punktach, gdzie obłożenie jest mniejsze, ale również odciążyć w pracy personel medyczny, który pobiera wymazy – mówi Karolina Gałecka.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: WARSZAWA: OBRAZ WART KILKADZIESIĄT TYSIĘCY ZŁOTYCH ZOSTAŁ SKRADZIONY LATA TEMU. ZOSTAŁ WYSTAWIONY NA AUKCJĘ, PO CZYM NATYCHMIAST WSZCZĘTO POSTĘPOWANIE