Rzecznik Komendy Stołecznej Policjji nadkomisach Sylwester Marczak opublikował podsumowanie wczorajszzego protestu w Warszawie. Zatrzymano aż 278 uczestników manifestacji, z czego 27 zatrzymań to przypadki prewencyjne. ponad 250 zatrzymań miało charakter procesowy i było związanych między innymi z naruszeniem nietykalności policjantów. Część zatrzymanych była pod wpływem alkoholu. Czterech funkcjonariuszy zostało rannych, jeden z nich trafił do szpitala.

Źródło: screen Youtube GrzegorzGawlik.pl
Źródło: screen Youtube GrzegorzGawlik.pl

Zatrzymania oraz agresywne zachowania uczestników dotyczyły tylko protestu przeciwko obostrzeniom pandemicznym. W ocenie Marczaka, marsz koronasceptyków wyglądał bardziej na próbę prowokacji policjantów niż manifestację swoich poglądów. Manifestacja przeciw orzeczeniu TK w sprawie aborcji odbyła się spokojnie i bez większych problemów.

Źródło: screen Youtube GrzegorzGawlik.pl
Źródło: screen Youtube GrzegorzGawlik.pl

Podczas protestu przeciw obostrzeniom pandemicznym wylegitymowano ponad 1100 osób, ponad 120 z nich otrzymało mandat. Ponadto funkcjonariusze skierowali prawie 350 wniosków do sądu o ukaranie oraz sporządzili ponad 800 notatek do Sanepidu. W przypadku naruszenia przepisów stosowano pouczenia i podejmowano próbę dialogu, jednak jak podkreśla rzecznik, nie ma pobłażliwości dla osób agresywnych- czytamy na łamach portalu SE.

"Życie" przypomina: ZTM zatrudnia studentów do liczenia pasażerów autobusów. O co chodzi


O tym pisaliśmy niedawno: Podwyżka opłat za wywóz śmieci w Warszawie przyjęta przez radnych. Warszawiacy boją się, że nie będzie ich na to stać


To może Cię zainteresować: Utrudnienia w ruchu na Saskiej Kępie. Zamknięta jedna z ulic