Po pożarze Mostu Łazienkowskiego kilka lat temu, na czas jego remontu ruch został przekierowany na ulicę Saską, której stan znacznie ucierpiał po radykalnym zwiększeniu natężenia ruchu. W związku z tym Saska wymagała gruntownego remontu.

Renowacja jednej z najważniejszych ulic Saskiej Kępy rozpoczął się w lipcu tego roku. Wszystkie prace miały być przeprowadzone do końca sierpnia, jednak ze względu na problemy kadrowe wywołane pandemią oraz deszczową pogodę drogowcy położyli jedynie warstwę wiążącą asfaltu i 1. września dopuszczono niewykończoną w pełni ulicę do ruchu. Na ten weekend zaplanowano położenie wierzchniej warstwy asfaltu, a co za tym idzie kompletne zakończenie remontu.

W związku z tym w piątek o godzinie 22. ulica Saska zostanie zamknięta dla ruchu- blokada potrwa do godziny 4.00 w poniedziałek. Nieprzejezdny będzie odcinek od skrzyżowania z boczną jezdnią al. Waszyngtona do al. Zwycięzców. Jest to jednoznaczne z zamknięciem fragmentu bocznej jezdni al. Waszyngtona właśnie na wysokości ul. Saskiej, a od ronda Waszyngtona dojedziemy nie dalej niż do ul. Lipskiej. Oznacza to także, że aby dojechać do ul. Lipskiej, konieczny będzie lewoskręt z ul. Berezyńskiej na jezdnię znajdującą się wzdłuż torowiska.

W trakcie prowadzenia prac ulice Adampolska, Dąbrówki, Angorska, Irlandzka i Walecznych zostaną odcięte od Saskiej. Wyjazd z ulic Adampolskiej i Dąbrówki będzie możliwy tylko w czasie przerw w pracach. Natomiast na ulicach Angorskiej (na odcinku od Niekłańskiej do Saskiej), Irlandzkiej i Walecznych (na odcinku od Niekłańskiej do Saskiej) ruch będzie odbywał się w obu kierunkach. Na ul. Berezyńskiej, Angorskiej (na odcinku od Niekłańskiej do Saskiej), Irlandzkiej i Walecznych (na odcinku od Niekłańskiej do Saskiej) oraz Adampolskiej i Dąbrówki przy skrzyżowaniach z Saską wprowadzony został tymczasowy zakaz parkowania pojazdów.

Objazdy zaplanowano al. Waszyngtona oraz ulicami Międzynarodową i Zwycięzców a także trasą al. Waszyngtona i ulicami Francuską i Zwycięzców. Chcąc dostać się do Centrum Krwiodastwa i Krwiolecznictwa, kościoła lub ogrodu jordanowskiego trzeba skierować się na ul. Nobla.

Piesi mogą przejść przez ul. Saską na wysokości kościoła oraz na skrzyżowaniach z ul. Angorską i Walecznych.

Zmiany zostaną wprowadzone także w komunikacji miejskiej. Linie autobusowe 111, 123, 507, 509, N02, N22 oraz N72 od ronda Waszyngtona pojadą ul. Francuską i Zwycięzców, a następnie wrócą na standardową trasę.

To może Cię zainteresować: Mandaty dla rodziców i nauczycieli. To nowy sposób rządu na pokonanie wirusa. O co chodzi


Warto wiedzieć: Kolejny warszawski kościół zamknięty z powodu koronawirusa. W której świątyni nie pomodlimy się w najbliższym czasie


Bądź na bieżąco z "Życiem": Nawet 10 tysięcy osób protestowało wczoraj w Warszawie. Protest pod domem Kaczyńskiego i willą premiera. O co chodzi