Pozytywne testy na koronawirusa miały siostry zakonne w klasztorze Sióstr Franciszkanek Służebniczek Krzyża oraz Sióstr Karmelitanek Bosych.

Pierwszy znajduje się na Starym Mieście- wszyscy mieszkańcy klasztoru przebywają na kwarantannie, a od 16. października zamknięty jest nie tylko klasztor, ale też kościół. Ponadto odwołane zostały spotkania wspólnot i grup duszpasterskich, zamknięto sąsiednią bibliotekę oraz kancelarię rektoratu kościoła. Msze odprawiane w końciele św. Marcina będą transmitowane na antenie radia internetowego.

Klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych, zlokalizowany jest z kolei na Woli. Tamtejsze zakonnice przechodzą COVID-19 łagodnie. Podjęto decyzję o zamknięciu klasztoru dla osób z zewnątrz na dwa tygodnie- donosi portal warszawawpigulce.pl.

"Życie" przypomina: Warszawa: pożar w centrum handlowym. Na miejscu zdarzenia działało aż siedem zastępów straży pożarnej


O tym pisaliśmy ostatnio: Warszawa: niebawem w życie wejdzie nowy sposób naliczania opłat za śmieci. Na czym będzie polegał


To może Cię zainteresować: Trzynaście mobilnych punktów pobrań w Warszawie. Gdzie można zrobić darmowy test na COVID-19