Już po raz siódmy warszawiacy mogą zagłosować w Budżecie Obywatelskim, ale jak podkreśla na swoim profilu na Facebooku Rafał Trzaskowski, to już ostatni dzwonek, aby oddać swój głos. Plebiscyt trwa bowiem jeszcze tylko do wtorku, 15. września. Jak przekonuje stołeczny prezydent, wystarczy kilka minut, żeby mieć swój udział w decyzji jak zmieni się Warszawa. W krótkim filmie opublikowanym w mediach społecznościowych, Trzaskowski zdradza, że sam zagłosował na projekty dla Ursynowa oraz całej Warszawy, jednocześnie namawia wszystkich do udziału w głosowaniu online.

Swój głos może oddać każdy, kto mieszka (nie jest wymagany meldunek) w Warszawie, także osoby poniżej 13. roku życia- w ich przypadku wymagana jest zgoda opiekuna prawnego. Plebiscyt trwa od 1. do 15. września. Głosować można tradycyjnie, oddając głos w formie papierowej w urzędzie dzielnicy lub online, na stronie app.twojbudzet.um.warszawa.pl. Jedna osoba może zagłosować na 15 projektów dzielnicowych, ale tylko w jednej, wybranej przez siebie dzielnicy oraz na 10 projektów dotyczących całej Warszawy. Jak podaje portal Wawalove tym roku warszawiacy zgłosili aż 2243 projekty, jednak tylko 1503 zostały zaakceptowane pod kątem wymagań, czyli zgodności z przepisami i możliwości zrealizowania w rok. Na tę liczbę składa się 1397 projektów dotyczących dzielnić oraz 106 ogólnomiejskich.

Lista projektów, które znajdą się w Budżecie Obywatelskim, zostanie opublikowana 30. września 2020 roku. Projekty, które poprze najwięcej warszawiaków oraz zmieszczą się w danej puli kwotowej, będą realizowane w 2021r.

"Życie" przypomina: PILNE! Trwają poszukiwania zaginionej kobiety

Bądź na bieżąco z "Życiem": Kolejna odsłona fantastycznej tradycji warszawskiego ZOO. O co chodzi

To Cię zainteresuje: Koronawirus w mazowieckim szpitalu. Zamknięty jeden z oddziałów