Według Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego pogoda w ten weekend rozpieści warszawiaków. W sobotę temperatura będzie wahać się od 22 do nawet 25 stopni Celcjusza, w nocy spadnie do ok 15 stopni. Na niebie pojawią się chmury, jednak nie będzie ich wiele- można śmiało powiedzieć, że będzie pogodnie i bezdeszczowo. Ciśnienie będzie się utrzymywać w ciągu dnia na poziomie około 1020hPa. Południowy wiatr będzie wiał z prędkością ok 10km/h z porywami do 19km/h.

Na niedzielę synoptycy zapowiadają około 20 stopni i wzrost ciśnienia do 1025 hPa. Zmieni się także kierunek wiatru- w niedzielę powieje z zachodu z nieco większą prędkością, bo około 18km/h z porywami do 45km/h. Wzrośnie także zachmurzenie, ale meteorolodzy uspakajają- chmury nie przyniosą deszczu.

Źródło: m.meteo.pl
Źródło: m.meteo.pl

Jak zapowiada Ryszard Klejnowski z ICM, na piękną pogodę możemy liczyć aż do przyszłego piątku, kiedy to możemy spodziewać się krótkotrwałego załamania aury.

Wrzesień przyniósł nam złotą, polską jesień. Nie należy jednak zapominać o ochronie przed promieniowaniem UV- pamiętajmy o okularach przeciwsłonecznych, kremach z filtrem i nakryciach głowy.

To może Cię zainteresować: Ważna informacja dla wszystkich Polaków. Można otrzymać nawet 30 tysięcy złotych, ale należy pospieszyć się ze składaniem wniosku. O co chodzi


Warto wiedzieć: Opłaty jakich żąda zarząd cmentarza są niesamowicie wysokie. Mieszkańcy jednego z miast w centralnej Polsce nie mogą w to uwierzyć


Bądź na bieżąco z "Życiem": Rekordowa wygrana Polaka z pod Warszawy. O co chodzi