Epidemia koronawirusa wcale nie jest w odwrocie, a wręcz przeciwnie – niemal cały czas pojawiają się nowe ogniska zakażeń wśród warszawskich placówek. Choruje coraz więcej osób, a na kwarantannie przebywają uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkół i przedszkoli. Sprawę podsumowuje warszawski ratusz.

Koronawirus w Warszawie nie odpuszcza! Coraz więcej przypadków w stołecznych szkołach i przedszkolach

Władze Warszawy dokonały podsumowania pierwszego tygodnia roku szkolnego 2020/2021 pod kątem epidemii. Okazuje się, że wyniki analiz są bardzo niepokojące – w szkołach odnotowano do tej pory 13 przypadków zakażeń, to siedmiu nauczycieli i pięciu uczniów.

Dodatkowo, wiadomo o zakażeniach osób pracujących w przedszkolach na Pradze-Południe i Bemowie.

– Przygotowaliśmy nasze placówki najlepiej jak to tylko możliwe. Opracowaliśmy zalecenia i wytyczne, sfinansujemy szczepienia przeciw grypie dla wszystkich 43 tys. pracowników oświaty. Jednak powrót wszystkich uczniów do nauki w tym trybie zbiera swoje owoce. Współpraca z Sanepidem także pozostawia wiele do życzenia – wyjaśnia cytowana przez „Super Express” Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Wiadomo również, że zawieszono zajęcia w dwóch placówkach na Mokotowie: Zespole Szkół Hotelarsko-Turystyczno-Gastronomicznych przy ul. Krasnołęckiej oraz Technikum Ogrodniczym przy ul. Bełskiej. Sanepid zdecyduje również, co będzie z XXXVII liceum im. Jana Kochanowskiego. Oginisko miało się również pojawić w poradni psychologiczno pedagogicznej przy ul. Stępińskiej.

Nauczanie hybrydowe działa w szkołach przy ul. Hożej oraz ul. Zwycięzców, a koronawirus pojawił się również w szkole podstawowej przy ul. Cyklamenów 28, gdzie zakażenie wykryto u nauczyciela w klasach drugich.

Wszyscy w kontakcie z tą osobą znaleźli się na kwarantannie. Szkoła nie została jednak zamknięta, choć rodzice żywią obawy co do tego, z kim nauczyciel miał kontakt i czy zakażone dzieci nie przeniosą wirusa na siebie nawzajem.

Dziś na kwarantannie przebywa dokładnie 377 osób – 316 uczniów i rodzicami, a także 55 nauczycieli, pielęgniarka i pracownicy administracji.

Jak informował portal "Życie": TA KWESTIA NURTUJE KAŻDEGO CZŁOWIEKA, WYJAŚNIŁ JĄ OSTATECZNIE ZNANY SPECJALISTA. TO, CO DZIEJE SIĘ Z CZŁOWIEKIEM W CHWILI PRZEJŚCIA JEST NIESAMOWITE

Przypomnij sobie: MŁODZI PODPALACZE ZATRZYMANI PRZEZ POLICJĘ! ROBILI TO DLA ZABAWY, WYWOŁALI OGROM ZNISZCZEŃ, WSZYSTKO TRAFIŁO DO INTERNETU

Portal "Życie" pisał również: SCENY NICZYM Z FILMU W JEDNEJ Z POLSKICH MIEJSCOWOŚCI! ŻYWIOŁ ZWYCZAJNIE ZASKOCZYŁ MIESZKAŃCÓW, WSZYSTKO ZNALAZŁO SIĘ W INTERNECIE