44-latek, wykorzystując nieuwagę personelu warszawskich przychodni, kradł sprzęt medyczny. Łącznie jego łupem padł sprzęt i materiały medyczne o wartości sięgającej rzędu 60 tysięcy złotych. Złodziej próbował sprzedawać skradzione przedmioty na portalach społecznościowych.

Kradzież sprzętu medycznego to nie jedyne, co ma na sumieniu zatrzymany. Podczas przeszukania jego mieszkania, funkcjonariusze znaleźli także ponad 1400 tabletek. Jak się okazało, były to substancje psychotropowe.

Źródło: wola.policja.waw.pl
Źródło: wola.policja.waw.pl

Według ustaleń śledczych mężczyzna umawiał się jednego dnia do różnych specjalistów w danej przychodni. Policja zorganizowała zasadzkę, która zakończyła się powodzeniem. Mężczyzna został przyłapany w momencie, kiedy pakował sprzęt medyczny do torby. Jego łupem padło kilka przychodni z całej Warszawy, kradł głównie sprzęt stomatologiczny. Skradzione przedmioty trzymał we własnym mieszkaniu.

Dzięki temu, że zatrzymany opisany proceder uczynił swoim stałym źródłem utrzymania, policja szybko zgromadziła obszerny materiał dowodowy. 44-letni złodziej usłyszał łącznie pięć zarzutów, z czego cztery dotyczą kradzieży oraz jeden posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Warto wiedzieć: Świetna informacja dla pieszych warszawiaków. Nowe światła na trzech przejściach dla pieszych

Czy wiesz, że: Warszawa: strażnicy miejscy sprawdzą czy segregujesz odpady. Ile wyniesie mandat

To na pewno Cię zainteresuje: Zmiany w Kinie Atlantic. Czy zniknie z kulturalnej mapy Warszawy