31. października z mapy sklepów tej sieci zniknie kolejny punkt w Warszawie. Mowa tu o hipermarkecie zlokalizowanym na Bemowie, przy ulicy Połczyńskiej, w pobliżu budowanej nowej stacji metra Karolin. Po likwidacji tego sklepu, w Warszawie zostanie jeszcze 15 sklepów brytyjskiej sieci. Jednocześnie z likwidacją bemowskiego Tesco, zarząd zapowiedział zakończenie funkcjonowania sklepu internetowego.

Brytyjski gigant zaczął likwidację sieci w Polsce już w zeszłym roku. Sprzedał dotychczas wiele swoich sklepów, które trafiły w ręce niemieckiego Kauflanda lub w większości do właściciela duńskiej sieci Netto (przejęli nie tylko aż 301 sklepów, ale także główną siedzibę w Polsce oraz centra dystrybucji). Jednak jak podaje portal Nasze Miasto, obiekt przy ul. Połczyńskiej nie został przejęty przez konkurencję. Wszystko wskazuje na to, że akurat ten hipermarket jest przeznaczony do rozbiórki. Co powstanie w jego miejscu, tego jeszcze nie wiadomo.

Decyzja o likwidacji sieci Tesco w Polsce podyktowana jest względami ekonomicznymi. Dyrekror generalny Tesco, Dave Lewis, przyznał, że grupa chce skupić się na innych krajach regionu, w których mają mocniejszą pozycję rynkową i lepsze perspektywy na zwiększenie marży.

Zobacz także: Oddała do adopcji swoją córeczkę, która urodziła się z poważnym defektem nóżki. 20 lat później, oglądając telewizję zobaczyła coś wstrząsającego

Warto przeczytać: Awaria "Czajki": czy w Warszawie można pić kranówkę

To Cię może zainteresować: Przerażające warunki na polskich porodówkach. Doba bez jedzenia to norma, relacje kobiet są niepokojące