Rzecznik ratusza stołecznego przekonuje, że nie jest możliwe, by ujęcia wody w Warszawie były zanieczyszczone. Według urzędników jest tak dlatego, że ujęcia wody zlokalizowane są około 10 km wyżej biegu Wisły w stosunku do miejsca zrzutu ścieków. W ślad za urzędnikami, o bezpieczeństwie i czystości warszawskiej kranówki przekonuje sam prezydent Warszawy- Rafał Trzaskowski w swoich mediach społecznościowych. Nie jest to z resztą pierwszy raz, kiedy polityk namawia warszawiaków do picia wody z kranu, tym razem jednak wielu mieszkańców stolicy podchodzi do jego zachęty z dużą dozą niepewności.

Jak informuje portal SE.pl, Rafał Trzaskowski, w trakcie rozmowy w programie Onet Rano, chcąc pokazać, że w pełni wierzy w to, co mówi, sam napił się warszawskiej kranówki. Skomentował także wypowiedź ministra Dworczyka, który wyraził obawę przed zanieczyszczeniem wody pitnej w warszawskich wodociągach.

Jeżeli tylko Wisła nie popłynie w drugą stronę to kranówka jest absolutnie bezpieczna. We wszystkich krajach zrzut ścieków występuje za miastem, poniżej ujęć.
Stwierdził z przekąsem prezydent Warszawy.

Zobacz o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jarosław Kaczyński o miłości: "Byłem w młodości zaangażowany emocjonalnie". Kim była ukochana prezesa PiS

Tego nie możesz przegapić: Sanepid podjął ważną decyzję. Uczniowie ponownie rozpoczynają naukę zdalną

"Życie" przypomina: Warszawa: strażnicy miejscy sprawdzą czy segregujesz odpady. Ile wyniesie mandat